همانطور که می دانیم راه های بسیار مختلفی برای کسب در آمد از بیت کوین وجود داره اما راحت ترین راه آن که اکثریت به سمت آن جلب می شوند استخراج بیت کوین است. دلیل اصلی آن هم بخاطر مداوم بودن جریان درآمدی آن و همچنین نیازمند بودن به دانش فنی کم است. (در مقایسه با ترید کردن)

اما ماینینگ هم علارغم سود خوب محدودیت های اجرایی دارد که کمتر کسی به آن توجه می کند و حتی در نظر نمی گیرد این محدودیت ها باعث می شود شخص متحمل هزینه هایزیاد و پنهانی شود که قبل شروع کار اصلا متوجه آنها نبوده است.

از این قبیل هزینه ها می توان به خرابی دستگاه و تعمیرات، زمانی که شما برای کانفیگ کردن های مداوم دستگاه صرف می کنید، سرویس و نگهداری دستگاه که متاسفانه کاربران ایرانی اصلا به این موضوع توجه نکرده و دستگاه پس از مدتی به شدت مستهلک شده و بهره وری خود را به میزان چشم گیری از دست می دهد و مسائل بسیار زیادی از این قبیل…

اما از اکثر کسانی که وارد صنعت ماینینگ شده اند می شنویم که سود خیلی خوبی کسب کرده اند، درست هم میگن، بخاطر افزایش قیمت بیت کوین و همچنین قیمت دلار سود قابل توجهی سهم ماینر ها شد و باعث شد بسیاری از هزینه های پنهان به چشم نیایند یا فراموش شوند و فعالیت در این صنعت بین افراد در حال افزایش است.

خب در شرایط فعلی ایران، بخاطر قانون گذاری که در تعرفه برق ماینر ها لحاظ شد استخراج بیت کوین به اندازه گذشته سودآوری ندارد و در صورت استفاده از برق غیر مجاز هم، ریسک دستگیری و جلب دستگاها به شدت بالا است. پس چگونه می توان از استخراج بیت کوین به سود رسید؟

راه حل جایگزینی که اهل فن پیشنهاد کرده اند استخراج ابری بیت کوین است. اما استخراج ابری هم ریسک های مربوط به خودشو داره و چه بسا هزینه های پنهان آن بسیار بالاتر است.

ریسک بالا و هزینه بالا را از این جهت گفتم چون در صورتی که سایت مورد نظر کلاهبردار یا اصطلاحا اسکم باشد تمام سرمایه شما به باد می رود.

چون سوالات زیادی مخصوصا در این فروم به چشم بنده خورد، گفتم چند مورد بسیار ساده برای تشخیص سایت های کلاه بردار رو خدمت دوستان اعلام کنم.

1- مهمترین فاکتوری که در سایت های اسکم قابل مشاهده است سود های وسوسه کننده ای است که اعلام می کنند. به عنوان مثال روزانه 1 تا 3 درصد سود یا حتی بازکشت سرمایه کمتر از 6 ماه.

2- سود زیادی که به عنوان معرفی کردن دوستان به شما تعلق می گیرد.

این 2 مورد واضح ترین نشانه هایی هستند که اکثر سایت های اسکم دارند.

ممکن است یک سری از کاربران بازگشت سرمایه و سود قابل توجهی داشته باشند اما دلیل آن هم عضویت آنها در ابتدای فعالیت سایت است و مطمئن باشید به زودی این سایت ها اسکم شده و نیست می شوند.

 

بخاطر همین لیستی از فعالیت شخصی خودم رو براتون به اشتراک می ذارم سوالی هم داشتید در خدمتم:

 

ردیفنامهزینه اولیههزینه نگهداریمدت اشتراک
1genesis-mining 43 دلار6 سنت18 ماه
2نوروبیت69 دلاربدون هزینه نگهداری1 سال
3همیار ماینر400 هزارتومان5 سنت2 ساله
4کوین هش 520 هزارتومان5 سنت + 1 الی 10 درصد2 ساله

 

سعی کردم در این لیست سایت های ایرانی رو معرفی کنم به چند دلیل :

1- هزینه اولیه و هزینه نگهداری به مراتب پایین تر از سایت های خارجی

2- امکان پیگیری از مراجع قضایی داخلی در صورت کلاه برداری

3- امکان پرداخت ریالی

4- حمایت از کسب و کار های نوین تو ایران

و ….

این سایت ها مدت زمان نسبتا قابل قبولی هستن که دارن سرویس ارائه میدن و تخلفی به شخصه جایی ازشون ندیدم. امیدوارم که بتونن تو این فضا نسبتا غبار آلود جامعه اعتماد هموطنان رو جلب کنن و فعالیتشون ادامه دار باشه چون هم به نفع خودشونه هم مشترک هاشون.